18.04.2024, 14:31 ч.

Никола Янков с бронзов медал от националното по киокушин Печат
Неделя, 07 Октомври 2018 10:24

На 6.10.2018г. в гр. Ямбол, юноши и девойки (младша и старша възраст), мъже и жени – премериха сили в дисциплината кумите по време на Националното първенство по Киокушин карате.

Трима бяха участниците от школата на сенпай Митко Божанов.

От тях най-добро класиране направи Никола Янков, ученик от СПГ „Алеко Константинов“. Той се класира на трето място след тежките битки, в които се впусна в деня на първенството.
На полуфинал игра и Габриела Милчева, но след съревнованието остана четвърта. За нея това беше дебют на състезателното татами в най-твърдия стил карате.
Кристиян Кирилов, също ученик на Свищовската професионална гимназия, отпадна преди кръга с медалите.
Опитът, добит в Ямбол ще им помогне при подготовката за по-важния Международен турнир за купа "Шумен", който ще се проведе на 10 ноември тази година.